Niepolomickie Stowarzyszenie Sport-Art06-06-2014

ARTYSTYCZNY PLENER W LANCKORONIE

Okres wiosenny to czas sprzyjający rozmaitym wyjazdom szkolnym. Niezwykle ciekawym projektem są plenery malarskie, które organizuje opiekun koła plastycznego w Gimnazjum im. Lady Sue Ryder w Woli Batorskiej – pani Iwona Kuś- Donatowicz.


Pierwszy z nich miał miejsce między 26 a 29 maja w Lanckoronie. Uczestniczki pleneru – uczennice klas trzecich – mieszkały w zabytkowej willi „Tadeusz”, skąd codziennie wyruszały na wielogodzinne sesje. W czasie tych wyjść dziewczęta pod czujnym okiem pani Iwony malowały okolicę. Popołudniami z kolei młode artystki poświęcały się malowaniu witraży na szkle, ozdabianiu butelek oraz doskonaleniu umiejętności rysunku ołówkiem, białą kredką, węglem czy tuszem.
Wieczory również należały do pracowitych. Do późnych godzin trwały korekty oraz dyskusje o sztuce.
Znalazło się jednak nieco czasu na turystyczne spacery po okolicy. Grupa odwiedziła zabytkowy rynek w Lanckoronie, muzeum regionalne oraz ruiny zamku.
Wszyscy wrócili bardzo zadowoleni i pełni nowych projektów. Pani Iwona zaś już przygotowuje się do kolejnych wyjazdów, zapewniając, że ich uczestnicy przywiozą nowe wspaniałe prace.


 
powrót